Indata Software planuje ofertę publiczną na 40 mln zł w III kw. 2014 r.

Indata Software ma umowę z Domem Maklerskim mBank oraz z mCorporate Finance na przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej akcji o wartości ok. 40 mln zł w III kw. 2014 r., „w zależności od waunków rynkowych”, podała spółka.

„Konsorcjum mBanku będzie świadczyło usługi w związku z publiczną ofertą oraz wprowadzeniem akcji do obrotu na zasadzie wyłączności. Oferta będzie skierowana do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, a jej przeprowadzenie jest planowane w trzecim kwartale 2014 r., w zależności od warunków rynkowych. Planowana wartość oferty wynosi około 40 mln zł. Spółka zamierza przeznaczyć pozyskany kapitał na kolejne działania akwizycyjne, ekspansję zagraniczną oraz rozszerzenie zasobów i kompetencji spółki” – czytamy w komunikacie.

Notowana na NewConnect Indata Software to spółka łącząca specjalistyczny software house zintegrowany z agencją interaktywną, która po trzech kwartałach 2013 roku osiągnęła przychody w wysokości ponad 23 mln zł oraz 6,3 mln zysku netto.

„…potwierdzając tym samym realizację założonej strategii na lata 2014-2018, która zakłada znalezienie się przez spółkę w gronie 25 największych firm IT pod względem wartości zysku netto” – czytamy dalej.